ARMIA ŁÓDŹ STRONA GŁÓWNA ARMIA ŁÓDŹ: Sieradz - 5 schronów.

Mapa.

W Sieradzu znajdują się dwa schrony przy linii kolejowej, przy przecięciu polnej drogi z torowiskiem. Lepiej widoczny jest schron po południowej stronie torowiska (nr 4). 

Schron przy południowej części torowiska - nr 4

Schron numer 5 po północnej stronie torowiska. Na prawo od schronu (w kierunku krzaków) znajduje się bardzo duże gruzowisko cegieł. Za tym schronem stał niegdyś budynek kolejowy - widoczny na poniższym zdjęciu (pochodzi ono z niemieckiej aukcji eBay)

Również w Sieradzu wkomponowano w wał przeciwpowodziowy trzy schrony. Trzeci z nich widoczny jest z mostu na Warcie - jadąc z Sieradza w kierunku Łodzi. Przy zjeżdzaniu z mostu - po lewej stronie widoczny jest dach schronu. Idąc dalej tym wałem przeciwpowodziowym (w kierunku północnym) po przejściu około kilometra napotkamy drugi schron a nieco dalej - również w wał wkomponowany jest schron pierwszy. 

Schron nr 1.

Schron numer 3 - tradytorowy jednostronny. Za schronem pomnik upamietniający walki we wrześniu 1939 roku w pasie działania Armii Łódź.Po prawej stronie - most ufortyfikowany na Warcie.

W odległości około kilometra na północ opisywane nieco wcześniej skrzyżowanie polnej drogi z torowiskiem.